Podeľ sa o svoje skúseností zo štúdia a pomôž ďalším

Keď ho prijali na Erasmus do Innsbrucku, nevedel, čo má robiť skôr. Vybrať si predmety alebo si hľadať ubytovanie v meste, ktoré dovtedy navštívil len prstom na mape. Skúšal najskôr sociálnej siete, písal správy, zverejňoval zúfalé žiadosti o pomoc. „Čo si robil celý deň?“ pýtali sa ho rodičia. Keď im stručne odpovedal, že googloval a oprašoval si nemčinu, aby našiel ubytovanie na najbližšie mesiace, len krútili hlavou a nechápali.

Ten príbeh sa skončil dobre a študent z južného Slovenska nakoniec strávil v Innsbrucku inšpiratívny semester. Okrem zdokonalenia sa v cudzích jazykoch, získania nových poznatkov vo svojom obore si tiež uvedomil, že by sa rád podelil o svojej skúsenosti. Prečo? Aby to mali ostatní jednoduchšie.

Aj preto vznikla webová stránka www.getoutside.sk, ktorá spája študentov. Jej súčasťou je totiž databáza, ktorá poskytne dôležité informácie o štúdiu v zahraničí, vrátane informácii o ubytovaní, školách, predmetoch, či využití voľného času. Databáza totiž vychádza z dotazníka, ktorý vyplnia študenti po návrate na Slovensko zo zahraničia (prioritne z programu Erasmus+). Bude tak neustále aktualizovaná o ďalšie skúsenosti s cieľom pomôcť tým, ktorí sa do zahraničia len chystajú.

Databáza od študentov pre študentov vznikla na základe spolupráce občianskeho združenia slovakAgape so slovenskými vysokými školami.

Foto – Flickr


ďalšie články
Posts are coming soon
Stay tuned...
Posledné články
Archive