May 14, 2017

Please reload

Posledné články

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

ďalšie články

Podeľ sa o svoje skúseností zo štúdia a pomôž ďalším

May 23, 2018

Keď ho prijali na Erasmus do Innsbrucku, nevedel, čo má robiť skôr. Vybrať si predmety alebo si hľadať ubytovanie v meste, ktoré dovtedy navštívil len prstom na mape. Skúšal najskôr sociálnej siete, písal správy, zverejňoval zúfalé žiadosti o pomoc. „Čo si robil celý deň?“ pýtali sa ho rodičia. Keď im stručne odpovedal, že googloval a oprašoval si nemčinu, aby našiel ubytovanie na najbližšie mesiace, len krútili hlavou a nechápali.

 

Ten príbeh sa skončil dobre a študent z južného Slovenska nakoniec strávil v Innsbrucku inšpiratívny semester. Okrem zdokonalenia sa v cudzích jazykoch, získania nových poznatkov vo svojom obore si tiež uvedomil, že by sa rád podelil o svojej skúsenosti. Prečo? Aby to mali ostatní jednoduchšie.

Aj preto vznikla webová stránka www.getoutside.sk, ktorá spája študentov. Jej súčasťou je totiž databáza, ktorá poskytne dôležité informácie o štúdiu v zahraničí, vrátane informácii o ubytovaní, školách, predmetoch, či využití voľného času. Databáza totiž vychádza z dotazníka, ktorý vyplnia študenti po návrate na Slovensko zo zahraničia (prioritne z programu Erasmus+). Bude tak neustále aktualizovaná o ďalšie skúsenosti s cieľom pomôcť tým, ktorí sa do zahraničia len chystajú.

 

Databáza od študentov pre študentov vznikla na základe spolupráce občianskeho združenia slovakAgape so slovenskými vysokými školami.

 

 

 

Zdieľať na Facebooku
Please reload

Please reload

Archive

©2016 by Agape

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon