Od juhu na sever alebo Ako sme za dva dni spoznali kultúrne dedičstvo Slovenska

V druhý januárový týždeň sme sa ako členovia organizácie Agape opäť stretli, aby sme hovorili o tom, čo sme zvládli aj nezvládli počas uplynulého roka. Rozprávali sme sa hlavne o napredovaní v projektoch GetOutside a mySlovakia, a taktiež sme si zvolili nové ciele a priority na rok 2018.

Počas dvoch dní sme tiež lepšie spoznali Slovensko. Navštívili sme Tekovské múzeum v Leviciach aj ruiny Levického hradu. Pokračovali sme do dediny Hronsek, kde sme si prezreli unikátny drevený artikulárny evanjelický kostol z roku 1681. Ten je od roku 2008 zapísaný na Zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Navštívili sme tiež gotický poľovnícky zámok Vígľaš, ktorý vo videu predstavil stredoškolák Matej Rolko a získal tak druhé miesto v súťaži Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu a mestu 2017.


Na ďalší deň sme sa z juhu presunuli na sever a zblízka si pozreli zamrznuté Štrbské pleso. Hoci našim cieľom bol Chodník korunami stromov v Bachletovej doline, pre hmlu a zlé počasie sme si jeho návštevu odložili nabudúce.


Veríme, že rok 2018 bude nás aj pre vás úspešný, a že spoločne prinesieme pozitívnu zmenu.


Už teraz sa na ňu tešíme.ďalšie články
Posts are coming soon
Stay tuned...
Posledné články
Archive