May 14, 2017

Please reload

Posledné články

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

ďalšie články

Od juhu na sever alebo Ako sme za dva dni spoznali kultúrne dedičstvo Slovenska

January 16, 2018

 

V druhý januárový týždeň sme sa ako členovia organizácie Agape opäť stretli, aby sme hovorili o tom, čo sme zvládli aj nezvládli počas uplynulého roka. Rozprávali sme sa hlavne o napredovaní v projektoch GetOutside a mySlovakia, a taktiež sme si zvolili nové ciele a priority na rok 2018.

 

Počas dvoch dní sme tiež lepšie spoznali Slovensko. Navštívili sme Tekovské múzeum v Leviciach aj ruiny Levického hradu. Pokračovali sme do dediny Hronsek, kde sme si prezreli unikátny drevený artikulárny evanjelický kostol z roku 1681. Ten je od roku 2008 zapísaný na Zoznam svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Navštívili sme tiež gotický poľovnícky zámok Vígľaš, ktorý vo videu predstavil stredoškolák Matej Rolko a získal tak druhé miesto v súťaži Ako pomohli eurofondy môjmu regiónu a mestu 2017.

 

Na ďalší deň sme sa z juhu presunuli na sever a zblízka si pozreli zamrznuté Štrbské pleso. Hoci našim cieľom bol Chodník korunami stromov v Bachletovej doline, pre hmlu a zlé počasie sme si jeho návštevu odložili nabudúce.

 

Veríme, že rok 2018 bude nás aj pre vás úspešný, a že spoločne prinesieme pozitívnu zmenu.

 

Už teraz sa na ňu tešíme.

 

 

 

 

Zdieľať na Facebooku
Please reload

Please reload

Archive

©2016 by Agape

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon